Ara
0326 461 20 88

BAŞKANIMIZ DELİ'NİN ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

Her sağlıklı bireyin bir engelli adayını olduğunu belirterek, engelli vatandaşlarımızın geleceğe umutla ve sevgiyle bakabilmelerinin son derece önemli olduğuna değinen Başkanımız Deli mesajında şu ifadelere yer verdi.

“3 Aralık Dünya Engelliler Günü, engelli vatandaşlarımız için farkındalık yaratma günü olarak belirlenmiştir. Engelli vatandaşlarımız, toplumun gerçeği ve hassas bireyleridir. Onların toplumsal hayata entegrasyonlarını sağlamak ve önlerindeki engelleri kaldırarak hak ettikleri sevgi ve saygıyı göstermek insan olarak görevlerimiz ve sorumluluklarımızın en başında gelmektedir.

‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ düsturuyla  sosyal devlet anlayışına sahip bireyler olarak engelli vatandaşlarımızın umutlarını yitirmeden mutlu bir yaşam sürmeleri için elimizden geleni yapmaya gerek şahsım gerek Belediye olarak her zaman hazır olduğumuzu bilinmesinin altını çizmek istiyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; tüm engelli vatandaşlarımıza aileleri ve sevdikleriyle birlikte mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir yaşam diliyorum."