Ara
0326 461 20 88

Başkanımız Deli: Kalkınmanın Temelinde Eğitim Yatar

Başkanımız Deli: Kalkınmanın Temelinde Eğitim Yatar  

Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Deli, bir toplumun ve bir bölgenin kalkınmasında eğitimin temel faktör olduğunu vurgulayarak, eğitime yapılacak yatırımların bölgemize ve insanımıza yapılan yatırım olduğunu söyledi.

 Göreve geldiği günden bu yana kısıtlı imkanlara rağmen çeşitli alanlarda birçok yatırım ve projeleri hayata geçiren Başkanımız Deli, 2020 yılındaki projelerini açıkladı.

İlk iş olarak ilçemize modern bir Semt Pazarı, Mesire Alanı ve Afrin Çayı’nın Islahı projelerini hayata geçireceklerini belirten Başkanımız Deli konuyla ilgili şunları aktardı:

“Kumlu ilçemiz bölge içi gelişmişlik ve kalkınma ölçütleri göz önüne alındığında Hatay’ın en küçük ilçeleri arasında yer almaktadır. Başkanlık görevine talip olduğumuz günden buyana tüm bunların farkındalığı ve bilinciyle hareket ederek ilçemizi hak ettiği seviyelere çıkarmak için mücadele etmeye karar verdik. Allah’ın izniyle de mücadelemiz devam edecek. Seçildiğimiz günden buyana bir toplumun ve bir bölgenin kalkınması için öncelikle eğitimin şart olduğunu söyledik. Dolayısıyla ilçemizdeki eğitimi güçlendirmek ve destek olabilmek adına okullarımıza sayısız hizmetlerde bulunduk. Bu hizmetlerin başında yeni okul yollarının açılması, bazı okul yolların kilitli parke taşı ile döşenmesi, kapı-pencere, tavan tadilatların yapılması, orta ve lise son sınıf öğrencilerine test kitapları, ilkokul çocuklarına tatil kitapları alınması, öğrenci başarılarının ödüllendirilmesi ve üniversite öğrencilerine yaptığımız yardımlar yer alıyor.

Bunların yanısıra ilçemizdeki park ve bahçeleri restore ederek ailelerimize ve çocuklarımıza yönelik sosyal alanlar oluşturmaya çalıştık. Yine ilçe merkezi ve bağlı mahallelerdeki bozuk olan yolların kilitli parke taşı ile döşenmesini sağlayarak vatandaşlarımızı çamur ve bataklıklardan kurtardık. Ancak tüm bunları maddi imkânsızlıklar içerisinde başardığımızı da özellikle belirtmek istiyorum.

 2020 yılında da önce Allah’ın sonrada devlet büyüklerimizin izni ile ilk olarak güneş enerji panelleriyle kurulu modern bir çatı sistem semt pazarı projesini hayata geçireceğiz. Söz konusu proje kapsamında ilçemiz modern bir semt pazarına kavuşacağı gibi aynı zamanda da Belediyemiz kendi elektriğini kendisi üretecek ve söz konusu kapsamda ciddi manalarda gelir elde edecektir. Bunun yanında yıllardır ilçemizin kanayan yarası haline gelen birikethane işletmelerini de, mera üzerinde tahsisini tamamlamak üzere olduğumuz 18 dönümlük araziye taşıyarak hem halkımızı hem de işletme sahiplerini rahatlatacağız. Açık ve kapalı düğün salonu, Afrin Çayı ıslahı, Mesire Alanı projelerimizde yine bu yıl içerisinde hayata geçirmeyi planladığımız yatırımlarımız arasında yer almaktadır.”

Önümüzdeki günlerde Ankara’ya giderek Doğuayrancı ve Muharrem Mahallelerimize Halısaha yapım işi için gerekli çalışmaları tamamlayacağını da sözlerine ekleyen Başkanımız Deli, söz konusu kapsamda kendilerinden desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür etti.