Ara
0326 461 20 88

Başkan Deli, Eğitimden Başladı

31 Mart 2019 Mahalli İdare Seçimlerinde Cumhur İttifakı (MHP) Kumlu Belediye Başkanı olarak seçilen Mehmet Deli, ilk iş olarak “Eğitim” dedi.

 Öğretmenlik mesleğini icra ederken 30 Kasım 2018 tarihinde istifa edip, 1 Nisan 2019 tarihinden itibaren Kumlu ilçesine Belediye Başkanı olarak seçilen Başkan Deli, çocuklara yapılacak yatırımın yarınlara yapılacak yatırım olduğunu belirterek, ilk işinin eğitimi zirveye taşımak olduğunu söyledi. 

Seçildiği günden buyana geçen kısa zaman zarfı içerisinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüyle koordineli hareket ederek okulların yol, su, çevre düzeni ve kırtasiye gibi birçok eksikliğini gideren Başkan Deli, son olarak ilçede dershane olmayışından dolayı tüm ortaokul ve lise son  sınıf öğrencilerine sınavlara hazırlık kitapları ve deneme testleri armağan etti. 

İnsan odaklı hizmet anlayışının yarınları şekillendirmedeki önemine değinen Başkan Deli; “Bugünün çocukları yarınımızın mimarları olacaktır. Bundan hiçbir zaman şüphe duymadım. On dokuz yıllık öğretmenlik ve  eğitimcilik hayatımda insana yapılan yatırımın hiçbir zaman zayi olmadığını gördüm. Dolayısıyla Belediye Başkanı olduğumda ilk iş olarak öğrencilerimizin yarınlarına katkı sunabilmeyi kendime düstur olarak edinmiştim. Allah’ıma hamdolsunki bana bu fırsatı verdi. Bende yarınlarımızın temelini daha sağlam atabilmek için ilk icraat olarak insan odaklı yatırım dedim ve öğrencilerimize hizmetle Belediyecilik hayatıma başladım.” dedi. 

Eğitim camiasının içinden gelen ve ilçenin eğitim konusundaki hassasiyetine aşikar olduğunu ifade eden Başkan Deli, önümüzdeki günlerde üniversitede okuyan Kumlulu öğrencilere de farklı projelerle çeşitli destekler sunacağını sözlerine ekleyerek, hizmet yarışında kendisine bu fırsatı tanıyan Kumlulu hemşehrilerine ayrı ayrı teşekkür etti.